Ohjeita toimitsijoille

Kiitos kaikille toimitsijoille kisajärjestelyissä mukana olosta!

Kaikki toimitsijat tervetulleet talkoiden päättäjäisjuhlaan perjantaina 4.10.2019 klo 19 Jokioisten tietotalolle. Jotta tarjottavaa osataan varata riittävästi, ilmoittaudu juhlaan viimeistään torstaina 26.9.2019 Merja Myllykselle, merja.myllys@surffi.net. Myös viime hetkellä talkoolaisiksi tulleet ovat tervetulleet!

(Alla oleva toimitsijaluettelo on päivitetty 16.9.2019.)

tehtävä nimi
Kilpailunjohtaja Markus Salo
Pääsihteeri Erkki Eskelinen
Kilpailun TA Tapani Koskela
Ratavalvoja Ilkka Nokka
Markkinointivastaava Matti Ylitalo
Talouspäällikkö Jaakko Kuusinen
Tiedottaja Kaisa Kuoppala
Tiedotus Katja Ahti
Mediapalvelu Maarit Mäki
Valokuvaus Marjo Lalli
Info, päällikkö Tarja Simola
Info Jaana Lindfors
Info Aino-Maria Mänki
Info Maarit Salokannel
Info, arvoesinevastaava Anna Lahinen
Kutsuvierasemäntä Merja Myllys
Kutsuvierasasiantuntija Salla Koskela
Talkoopäällikkö Merja Myllys
Tekninen johtaja Päivi Paija
Kartta- ja ratavastaava Tero Julkunen
Kartoitus Ari Salonen
Karttasihteeri Ari Salonen
Ratamestari Aaro Julkunen
Ratamestari Eero Jalli
Lähtötoimintojen päällikkö Susanna Rokka
Lähtökynnyspäällikkö Sakari Raiskio
Lähtökynnysvalvoja Heikki Pelli
Lähtökynnysvalvoja Oskari Raiskio
Lähtökynnysvalvoja Jouni Simola
Lähtökynnysvalvoja Tiina Salmela
Lähtökynnysvalvoja Jarkko Salmela
Lähtökynnysvalvoja Pentti Saario
Lähtökynnysvalvoja Rauno Ahtinen
Lähtökynnysvalvoja Henri Merta
Varusteiden kuljetus Antti Suokas
Varusteiden kuljetus Teijo Suomi
Varusteiden kuljetus Jukka Lampila
Varusteiden vastaanotto Tiina Lampila
Varusteiden luovutus Venni Silmälä
Lähtö 1 ja 3, päällikkö Pentti Kuusela
Lähtö 1 ja 3 Pirjo Kuusela
Lähtö 1 ja 3 Hanna Hällfors
Lähtö 1 ja 3 Osmo Nummelin
Lähtö 1 ja 3 Esko Mäkiniemi
Lähtö 1 ja 3 Pentti Mykrälaakso
Lähtö 1 ja 3 Mervi Salo
Lähtö 1 ja 3 Anne Mäki-Laurila
Lähtö 1 ja 3 Esko Nummi
Lähtö 1 ja 3 Jukka Keskitalo
Lähtö 1 ja 3 Jorma Heikkilä
Lähtö 1 ja 3 Raija Nummi
Lähtö 1 ja 3 Sakari Kohijoki
Lähtö 1 ja 3 Liisa Kohijoki
Lähtö 1 ja 3 Marika Männistö
Lähtö 2 ja 4, päällikkö Jyrki Nieminen
Lähtö 2 ja 4 Tuula Nieminen
Lähtö 2 ja 4 Marja-Leena Klemelä
Lähtö 2 ja 4 Johanna Julkunen
Lähtö 2 ja 4 Juhani Virtanen
Lähtö 2 ja 4 Mika Jouhki
Lähtö 2 ja 4 Jouni Heikkilä
Lähtö 2 ja 4 Marko Juhala
Lähtö 2 ja 4 Jouni Salmela
Lähtö 2 ja 4 Roosa Lassila
Lähtö 2 ja 4 Ilma Tapio
Lähtö 2 ja 4 Paula Hakala
Lähtö 2 ja 4 Tuomas Rokka
Maalipäällikkö Markku Paija
Maali Ilkka Bister
Maali Arto Rämö
Maali Jyrki Ruostejoki
Tulospalvelu Risto Kivinen, Result Fellows
Tulospalvelu Heikki Laine, Results Fellows
Tulospalvelu, leimanluku Kaisa Markula
Tulospalvelu, leimanluku Venla Hongisto
Tulospalvelu, leimanluku Tuuli Rinne
Tulospalvelu, leimanluku Tomi Rinne
Tulospalvelu, leimanluku Katri Prusila
Tulospalvelu, etämaali Anna Simola
Tulospalvelu, etämaali Helena Halkosaari
Itkumuuri, korjaus Timo Rokka
Itkumuuri, korjaus Jorma Lehtimäki
Itkumuuri, korjaus Jouko Lindroos
Itkumuuri, korjaus Matias Rokka
Tulosten tulostus Paavo Simola
Tulosten tulostus Timo Saarela
Tulostaulu Erkki Kallio
Tulostaulu Sonja Hongisto
Tulostaulu Olli Ylijoki
Lähetti Pauliina Nurmo
Lähetti Olavi Nurmo
Pääkuuluttaja Mikko Reitti
Kuuluttaja Jarmo Harjunmaa
GPS-seuranta Kalle Virtanen
GPS-seuranta Henna Saario
Maasto- ja liikennevalvonta, päällikkö Päivi Paija
Maastovalvoja Ahti Isosomppi
Maastovalvoja Aune Hongisto
Maastovalvoja Harri Kuosa
Maastovalvoja Heimo Hongisto
Maastovalvoja Juha Kauppila
Maastovalvoja Juha-Pekka Jalli
Maastovalvoja Jussi Nuoranne
Maastovalvoja Keijo Hongisto
Maastovalvoja Marja-Leena Hakala
Maastovalvoja Matti Immonen
Maastovalvoja Matti Salo
Maastovalvoja Mika Nurmo
Maastovalvoja Mikko Yli-Kauppila
Maastovalvoja Pasi Hongisto
Maastovalvoja Pekka Rantanen
Maastovalvoja Päivi Männistö
Maastovalvoja Risto Kaukasoina
Maastovalvoja Tarmo Heikkilä
Maastovalvoja Tauno Männistö
Maastovalvoja Timo Koski
Maastovalvoja Timo Saarinen
Maastovalvoja Katariina Nurmo
Maastovalvoja Marjaana Nurmo
Maastovalvoja Henry Viholainen
Maastovalvoja Jouko Pynnöniemi
Maastovalvoja Matti Suokas
Maastovalvoja Tiina Toivonen
Maastovalvoja Jaakko Heikkinen
Maastovalvoja Alma Lehti
Maastovalvoja Hannu Halme
Maastovalvoja Leena Halme
Maastovalvoja Ari Ilola
Maastovalvoja Anita Ukkonen
Maastovalvoja Elina Laaksonen
Maastovalvoja Henna Moisander
Maastovalvoja Riikka Keskinen
Maastovalvoja Jari Hyväluoma
Maastovalvoja Paula Ketola
Maastovalvoja Kirsi Mähönen
Maastovalvoja Maija Ihamäki
Maastovalvoja Hannu Voitto
Maastovalvoja Kyllikki Kurppa
Maastovalvoja Kimmo Aavila
Maastovalvoja Olavi Mäkipää
Maastovalvoja Pentti Eskola
Maastovalvoja Siiri Julkunen
Maastovalvoja Juha Koskenoja
Maastovalvoja Juha Pullinen
Maastovalvoja Jani Häkkinen
Maastovalvoja Sami Ali-Rantala
Maastovalvoja Jari Pitkänen
Maastovalvoja Keijo Viljanen
Maastovalvoja, tien ylitys Tarmo Pietilä
Maastovalvoja, tien ylitys Sergey Frolov
Maastovalvoja, tien ylitys Katariina Manni
Maastovalvoja, tien ylitys Taina Kallus
Maastovalvojien tuki Miikka Huovila
Maastovalvojien tuki Osmo Hongisto
Liikenteen pysäyttäjä Jukka Salonen
Liikenteen pysäyttäjä Jouko Peipinen
Liikenteen pysäyttäjä Jouko Lehtonen
Liikenteen pysäyttäjä Olli-Pekka Jasu
GPS-vastaava Pekka Varis
GPS-toimitsija Terttu Uusitalo
GPS-toimitsija Tessa Uusitalo
GPS-toimitsija Ilpo Uusitalo
GPS-toimitsija Susan Humppi
GPS-toimitsija Tarmo Humppi
GPS-toimitsija Emil Humppi
Antidoping-päivystäjä Jari Pitkänen
Antidoping-päivystäjä Tuula Pitkänen
Palkintojenjako, päällikkö Matti Ylitalo
Palkintojenjako Siiri Julkunen
Palkintojenjako Jaakko Kuusinen
Palkintojenjako Maria Markula
Palkintojenjako Jari Sarvi
Kilpailukeskuspäällikkö Rauno Laine
Rakentaminen Heikki Heinonen
Rakentaminen Jouko Pynnöniemi
Rakentaminen Jari Koivisto
Telttahankinnat Marianne Mänki
Kalustehankinnat Rauno Laine
Aitahankinnat Esko Skants
Aitojen rakentaminen Hannu Kallio
Aitojen rakentaminen Risto Siekkinen
Painotuotevastaava Jaakko Kuusinen
Kaluston kuljetus Sakari Raiskio
Kaluston kuljetus Antti Suokas
Huoltopäällikkö Paavo Vesterinen
WC:t Paavo Vesterinen
Jätehuolto Jaakko Kuusinen
Jätelajittelu Ritva Lumme
Huolto, WC-valvonta Leena Knuutila
Huolto, WC-valvonta Vesa Vesterinen
Huolto, WC-valvonta Teemu Salminen
Turvallisuuspäällikkö Mari Ahvenus
Järjestyksenvalvoja Juha Härkälä
Järjestyksenvalvoja Hannu Hirvikoski
Järjestyksenvalvoja Jari Järvinen
Järjestyksenvalvoja Ari Nyberg
Järjestyksenvalvoja Jorma Helander
Järjestyksenvalvoja Martti Kankaanpää
Järjestyksenvalvoja Jukka Uusi-Kouvo
Järjestyksenvalvoja Simo Keto
Järjestyksenvalvoja Anita Keto
Järjestyksenvalvoja Kalevi Suvila
Järjestyksenvalvoja Mira Turunen
Järjestyksenvalvoja Tarja Nummenpää
Pysäköintivastaava Jukka Vuorentausta
Pysäköinti Vesa Heinonen
Pysäköinti Kari Koski
Pysäköinti Heikki Heinonen
Pysäköinti Matti Juhonsalo
Pysäköinti Jorma Helander
Pysäköinti Erkki Uusitalo
Pysäköinti Ari Nyberg
Pysäköinti Pekka Hämäläinen
Pysäköinti Pekka Luukkola
Pysäköinti Pirjo Luukkola
Pysäköinti Tapani Silsten
Pysäköinti Matti Leino
Pysäköinti Martti Kivivuori
Pysäköinti Marja-Riitta Siren
Pysäköinti Jussi Mikkola
Pysäköinti Leo Mäki-Tulokas
Pysäköinti Isto Urho
Pysäköinti Taina Urho
Pysäköinti Lasse Tuusa
Liikenteen ohjaus Lasse Tuusa
Liikenteen ohjaus Leo Mäki-Tulokas
Liikenteen ohjaus Martti Kivivuori
Liikenteen ohjaus Kari Koski
Liikenteen ohjaus Jukka Vuorentausta
Liikenteen ohjaus Marja-Riitta Siren
Liikenteen ohjaus Erkki Uusitalo
Liikenteen ohjaus Kauko Leskinen
Liikenteen ohjaus Markku Kaseva
Liikenteen ohjaus Raimo Vali
Liikenteen ohjaus Aarne Lehtinen
Liikenteen ohjaus Jussi Leino
Liikenteen ohjaus Erkki Saarikkomäki
Liikenteen ohjaus Arto Lahti
Liikenteen ohjaus Hannu Toukola
Liikenteen ohjaus Seppo Kaija
Liikenneopasteet Jukka Vuorentausta
Ensiapu, yhteyshenkilö Jarmo Mäkilä
Ensiapu, lääkäri Anna Pullinen
Ensiapu Veikko Enberg
Ensiapu Irma Haavisto
Ensiapu Janika Hakamäki
Ensiapu Rauha Kallio
Ensiapu Maria Laajalehto
Ensiapu Marja Mattila
Ensiapu Pirjo Mattila
Ensiapu Jukka Nikula
Ensiapu Olli Salo
Ensiapu Jari Sääksi
Ensiapu Mari Sääksi
Ensiapu Tarja Safonoff
Ravintolapäällikkö, koulu Jaana Ketonen
Ravintola Aino-Maija Liimatta
Ravintola Hely Railamo
Ravintola Ritva Ovaskainen
Ravintola Kirsti Mäkilä
Ravintola Arja Virolainen
Ravintola Aino Willman
Ravintola Anita Kreivi
Ravintola Liisa Särkijärvi
Ravintola, lipunmyynti Johanna Kalsola-Saarela
Ravintolapäällikkö, tori Marianne Mänki
Kahvinkeittäjä Anita Tammilehto
Sämpyläntäyttäjä Pirjo Klemelä
Sämpyläntäyttäjä Eeva Sirkkilä
Kahvilamyyjä Mervi Yrjänä
Kahvilamyyjä Anna-Liisa Suokas
Myyntipöydän täyttäjä Tuija Virtanen
Letunpaistaja Kirsi Raiskio
Letunpaistaja Tiina Vieraankivi
Letunpaistaja Tuula Pitkänen
Letunpaistaja Marjatta Perälä
Letunmyyjä Elisa Salmi
Letunmyyjä Kerttu Salo
Lettuteltan avustaja, "vispaaja" Christine Rickansrud
Purilaisten tekijä Eira Voitto
Purilaisten tekijä Eliisa Marttila
Purilaisten tekijä Paula Kaleva
Purilaisten tekijä Teija Koskinen
Makkaranpaistaja Tuula Immonen
Makkaranpaistaja Jonna Ylenius
Makkaramyyjä Riitta Simola
Puuronkeittäjä/myyjä Helena Suonpää
Puuronkeittäjä/myyjä Kaisa Jalli
Talkoolaiskahvila Hanna Lepänkoski
Talkoolaiskahvila Lea Harjula
Liikkuva lähtökynnyskahvila Elina Jalli
Liikkuva lähtökynnyskahvila Anna Jalli
Toimitsijoiden ruokakuljetus Isto Urho
Toimitsijoiden ruokakuljetus Taina Urho
Muksula, päällikkö Miia Junnila
Muksula Minna Koskinen
Muksula Mari Lampela
Muksula Heidi Vaittinen
Muksula Anni Rokka
Muksula Alina Syrjälä